Žvakių gamybos edukacija gamtoje

  • KĄ VEIKSIME? Jaukaus susitikimo metu liesime žvakes iš natūralaus bičių arba sojų vaško, atliksime įtampos mažinimo praktikas. Kiekvienas dalyvis dekoruos ir pasigamins savo žvakę. Patirs keletą praktikų, kurios padeda keisti emocijas, nurimti, save disciplinuoti, susikaupti.
  • KUO YPATINGAS BIČIŲ VAŠKAS? Moksliniais tyrimais patvirtinta, jog bičių korių vaškas pasižymi unikaliomis gydomosiomis savybėmis. Jas sustiprina  kartu vartojamas medus. Vaškas gaminamas bičių pilvelyje esančių liaukų pagalba. Šias nedideles vaško plokšteles bitės perduoda viena kitoms ir taip "mezga“ svarbiausią savo buveinės “organą“ – korį. Bičių vaško didžiąją dalį sudaro sudėtį į eteriai (70-75 proc.), laisvos riebiosios rūgštys (13-15 proc.) ir angliavandeniai (12-15 proc.). medžiagų, taip pat priemaišų: žiedadulkių, pikio, lervučių bei mirusių bičių liekanų. Nuo priemaišų kiekio priklauso vaško kokybė. Vaške yra vitamino A, būtino normaliam ląstelių ir epitelio vystymuisi, jis turi minkštinamųjų ir priešuždegiminių savybių, todėl vartotinas odos ir gleivinių ligoms, žaizdoms gydyti.
  • BITĖS  žinomos kaip Dievo “gyvūnėliai“, didelės praktinės vaško prasmės katalikams. Nuo pat senovės žmonės ypač vertino bičių vašką. Europoje, vaškas tapo ypatingas dėl iš jo gaminamo žvakių, kurių katalikų bažnyčiai ypač reikėjo. 
  • Vaškas gaminamas bičių tiesiogiai  bičių avilyje. Bičių vašką gamina jaunos bitės darbininkės. Iš vaško bitės formuoja korį ir korio akelėse supiltą medų uždengia vaško sluoksniu, kad medus būtų apsaugotas nuo atmosferos poveikio. Vis dėl to bičių vaškas turi daug privalumų, kurie jį išskiria iš kitų medžiagų.
  • Bičių vaškas ne tik natūralus, bet ir tvarus. Tai vienintelis žvakių vaškas, kuriam gauti nereikia naudoti dirbtinių arba cheminių komponentų. Tai puikus pavyzdys, kaip galime naudoti gamtos resursus nepakenkdami aplinkai. Galime mėgautis žvakėmis, žinodami, kad prisidedame prie planetos darnos ir išsaugojimo.
  • Lyginant su kitais augaliniais vaškais, bičių vaškas dega švariau, šviesiau, karščiau ir ilgiau. Bičių vaško žvakės degimo metu jos neišskiria toksiškų dūmų ar kenksmingų cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti sveikatai ar užteršti aplinką. Tai ypatingai svarbu užtikrinant sveikesnį gyvenimo būdą.
  • Kadangi bičių vaško žvakės dega kaitriau, galėsite mėgautis jų šviesa ir nuostabiu aromatu ilgesnį laiką. Tai padės sutaupyti laiko ir pinigų, nes žvakių keitimas bus retesnis.
  • Bičių vaško žvakės yra pagamintos iš natūralaus bičių vaško, kuris yra ekologiškas ir draugiškas aplinkai. Tai yra puiki alternatyva parafino žvakėms, kurios gali turėti cheminių medžiagų ir išskirti kenksmingus dūmus.
  • Terapinės savybės: bičių vaško žvakės turi terapinį poveikį ir gali padėti sumažinti stresą, pagerinti nuotaiką ir skatinti gerą miegą. Tai gali būti susiję su natūraliais kvapais ir bicių vaško savybėmis.

Edukacijos trukmė - 2 val.

Veiklos vieta: Semeliškėse "Drugelių pieva", Trakų apskritis, arba Vilnius.