Emocijų pažinimo eksperimentas

Edukacija vaikams 7-18 m. amžiaus.

Kam yra padėjęs "sausas" artimųjų ar specialistų patarimas – nesinervink, viskas bus gerai? O nebijok? Kaip tokiu atveju sekasi išgyventi emocijas, įtemptus gyvenimo periodus? Dažnas pasakys – sunkiai. Padauginkite šį sunkiai iš keleto kartų – būtent taip reaguoja, jaučiasi ir išgyvena vaikai.

Pagrindinis edukacijos tikslas – mokytis pažinti savo ir kitų vaikų jausmus, pažinti, išmokti suvaldyti ir nukreipti pyktį, kad jis netaptų žalingas aplinkui esantiems, o svarbiausia – sau pačiam. Mokytis praktikuoti dėkingumą, pagarbą vienas kitam, palaikymą.

Pamokoje, gausu judesio, patyriminių emocinių praktikų, kurių pagalba vaikai žaidybiniu būdu supažindinami su įvairiomis emocijomis, kaip jos veikia žmogaus kūną ir įtakoja elgesį, mokosi nemalonias emocijas keisti maloniomis.

Pamokos metu vyksta praktinis eksperimentas, vaizdžiai supažindinantis su pykčio sąvoka, kartu su vaikais gaminamas JAUSMŲ indas. Eksperimento metu vaikai suvokia, kokiu būdu juos užvaldo pyktis ir kas tuomet vyksta su jų kūnu, praktiškai mokosi, ką su tuo daryti.

Programa sudaryta žaidimų metodikos pagrindu, siekiant suartinti vaikus, padėti jiems įveikti iškilusius sunkumus, gerinti jų tarpusavio bendravimo įgūdžius ir ugdyti emocinį intelektą. Programa ypatingai rekomenduojama mokslo metų pradžioje, taip pat ir vėliau, siekiant pagerinti klasės mikroklimatą.

Programos metu reikia turėti savo atsineštus stiklinius nedidelius buteliukus (iki 100 ml), būtinai užsukamus, pripildyti jų 1/3 vandeniu. Visomis kitomis medžiagomis, reikalingoms eksperimentui – pasirūpiname. Maksimalus dalyvių skaičius pamokoje – 25.

Rekomenduojamas programos dalyvių amžius – moksleiviai nuo pirmos iki dvyliktos klasės. Programa adaptuojama žinant dalyvių amžių.

 Edukacijos autorė: Inga Sosnovska, ISEI (International Sociaty for Emotional Intelligence) mokslinės bendruomenės akredituota emocinio intelekto instruktorė, dėmesingumo trenerė, Filsoma projekto autorė.

👉 Pildyti registraciją į šiuos mokymus
Užklausos forma