Emocijos ir tapingas

EFT arba emocijų paleidimo metodų tuksenant panaudojimas ugdyme

Pasaulyje plačiai pripažintas, bet Lietuvoje pakankamai naujas emocijų paleidimo metodas. Jo metu tiesiog tuksename natūraliai gamtos padovanotus taškus ant mūsų kūno ir išlaisviname save iš nerimo, baimių, sąstingio ar kitų mus blokuojančių emocijų. Šio seminaro tikslas parodyti kaip greitai ir lengvai galima paleisti emocijų sankaupas bei kaip specialių žaidimų pagalba padėti vaikams pažinti ir valdyti emocijas.

 

EFT metodas arba tuksenimo technika paremta pasaulyje pripažinta 9 taškų sistema. Jie išsidėstę ant žmogaus kūno. Žinant taškų vietas ir juos liečiant arba tuksenant tam tikra seka – moksliškai įrodyta - gaminasi laimės hormonai, todėl nurimstame, paleidžiame emocijas, susigrąžiname vidinę ramybę ir pusiausvyrą.

 

Ši praktika pasaulyje dar vadinama TAPINGU“. Ją gali naudoti visi nuo mažo iki suaugusio. Kad vaikams ši praktika būtų patraukli, jiems sukurti specialus žaidimai, bei linksmas personažas Tapatulis. Ant jo matosi emocijų paleidimo taškai. Kiekvienam taškui parašyta žaisminga pasaka, kuri padeda lengvai įsiminti taško vietą. Todėl vaikams lengva ir smagu tuksenti, o tuo pačiu jie gerina emocinę sveikatą, stiprina dėmesingumą ir gali efektyviau įsisavinti dienos metu gautas mokymo įstaigoje žinias.

Seminaro eiga:

1.      mokytojos išsamiai susipažįsta su EFT arba emocijų paleidimo taškų metodu;

2.      sužino 9 pagrindinius emocijų paleidimo taškus;

3.      gauna taškų plakato atminę (PDF formatu);

4.      praktiškai išbando EFT metodo naudą kolektyviškai ir individualiai;

5.      gauna įrankius, kaip šį metodą parodyti vaikams, tai Tapatulio pasakos, emocijų paleidimo žaidimai, vaikams skirtas plakatas su 9 paleidimo taškais, kad visada būtų po ranka grupėse.

Seminarą veda:

Ilona Bakšė – edukacinio turinio šeimoms kūrėja, lektorė, knygų rašytoja, žurnalų vaikams ,,Kutis“ ir ,,Nykštukas“ – idėjų autorė ir redaktorė (iki 2018), video filmukų kūrėja, saviugdos trenerė, EFT ir Hooponopono metodų Lietuvoje propaguotoja.

Užklausos forma